sâmbătă, 5 martie 2011

Warriors-Celtics, 103-107

Boston Celtics a invins pe Golden State Warriors, scor 103-107, intr-un meci extrem de disputat, jucat la TD Garden din Boston. Cele doua formatii au fost extrem de echilibrate pe parcursul meciului, Celtics reusind sa se distanteze la 10 puncte in sfertul 2, dupa cosul de 3 puncte semnat Ray Allen, si apoi la 12 puncte, dupa un dunk reusit de Jeff Green.
David Lee a redus din handicap in sfertul 3, cand fostul jucator al lui New York Knicks a reusit 2 punte din zona liberelor. Elevii lui Keith Smart s-au apropiat si mai mult pe tabela gratie reusitei lui Monta Ellis din spatele liniei de 3 in ultimul act al jocului. Totusi, Paul Pierce a pus punct partidei, capitanul nostru reusind ultimele 5 puncte ale partidei.